Skip to content

17 West RdWayne, NJ 07470

Public Property

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Aug 29, 2016

Property Information

Block818
Lot3
QualifierC0060
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class14
Description---
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,008
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$24,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2018$3,129+1.2%
2017$3,091+2.9%
2016$3,004+3.5%
2015$2,903+1.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$150,000

To:

Sq Ft1,008DeedBook 2892, Page 95