Skip to content

34 West RdWayne, NJ 07470

Built 1920
Public Property

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Sep 12, 2008

Property Information

Block818
Lot3
QualifierC0071
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningRL
Sq Footage594
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$2,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$2,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2011$2,188+3.6%
2010$2,113+4.9%
2009$2,014+5.6%
2008$1,908+6.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$145,000

To:

Sq Ft594DeedBook 1716, Page 221

Property Built

Built

Year Built: 1920