Skip to content

54 Clark StWayne, NJ 07470

Built 1940

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 19, 2001

Property Information

Block885
Lot5
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class15
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningI
Sq Footage1,181
Acreage0.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,300
56%
Improvement Value:$39,900
44%
Total Assessment$91,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,423+4.0%
2024$5,215+1.2%
2023$5,151-13.7%
2022$5,972+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940