Skip to content

32 Grieves TerrWayne, NJ 07470

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 22, 1990

Property Information

Block907
Lot13
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,772
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$93,100
36%
Improvement Value:$167,100
64%
Total Assessment$260,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,471+4.0%
2024$14,878+1.2%
2023$14,696+0.4%
2022$14,631+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$197,500
DeedBook T 122, Page 506

Property Built

Built

Year Built: 1958