Skip to content

3 Doreen LaneWayne, NJ 07470

Built 1991

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Dec 6, 1988

Property Information

Block923
Lot8
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,180
Acreage0.8

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$121,300
39%
Improvement Value:$189,700
61%
Total Assessment$311,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,492+4.0%
2024$17,783+1.2%
2023$17,565+0.4%
2022$17,488+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1991