Skip to content

24 Dartmouth RdWayne, NJ 07470

Built 1968

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Apr 12, 1993

Property Information

Block905
Lot19
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage3,082
Acreage0.4

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$128,500
44%
Improvement Value:$161,300
56%
Total Assessment$289,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,232+4.0%
2024$16,571+1.2%
2023$16,368+0.4%
2022$16,295+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968