Skip to content

26 Winding WayWayne, NJ 07470

Built 1966

Last Sale Price
$360,000
Last Sale Date
May 13, 2013

Property Information

Block928
Lot11
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,600
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$90,600
46%
Improvement Value:$104,400
54%
Total Assessment$195,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,595+4.0%
2024$11,150+1.2%
2023$11,014+0.4%
2022$10,965+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$360,000

To:

Sq Ft2,600DeedBook 2321, Page 10

Property Sale

Sale
$185,000
DeedBook N 115, Page 138

Property Built

Built

Year Built: 1966