Skip to content

110 Osage RdWayne, NJ 07470

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 10, 2006

Property Information

Block930
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,479
Acreage0.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$104,600
42%
Improvement Value:$144,100
58%
Total Assessment$248,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,788+4.0%
2024$14,221+1.2%
2023$14,047+0.4%
2022$13,984+2.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$490,000
DeedBook 549, Page 70

Property Sale

Sale
$350,000
DeedBook F 166, Page 296

Property Sale

Sale
$180,900
DeedBook E-114, Page 112

Property Built

Built

Year Built: 1966