Skip to content

11 Raymar LaneWayne, NJ 07470

Built 1964

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Oct 26, 2020

Property Information

Block932
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,016
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$90,700
48%
Improvement Value:$99,300
52%
Total Assessment$190,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,297+4.0%
2024$10,864+1.2%
2023$10,731+0.4%
2022$10,684+7.3%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

To:

Sq Ft2,016DeedBook 3981, Page 220

Property Sale

Sale

From:

To:

Sq Ft2,016DeedBook 3183, Page 159Recorded11/9/2017

Property Built

Built

Year Built: 1964