Skip to content

6 Meadow RdWayne, NJ 07470

Built 2017

Last Sale Price
$35,000
Last Sale Date
Jul 14, 2010

Property Information

Block939
Lot2

Zoning---
Sq Footage1,488
Acreage0.42

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,500
34%
Improvement Value:$118,000
66%
Total Assessment$177,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,554+4.0%
2024$10,149+1.2%
2023$10,025+0.4%
2022$9,981+2.0%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2017

Property Sale

Sale
$35,000

To:

Sq Ft1,488DeedBook 1959, Page 165