Skip to content

24 Passaic AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1950

Last Sale Price
$235,000
Last Sale Date
Mar 15, 2012

Property Information

Block102
Lot55
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5 F1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,483
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$110,200
47%
Improvement Value:$123,700
53%
Total Assessment$233,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,829+2.0%
2024$7,679+1.2%
2023$7,590+1.9%
2022$7,452+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$235,000

To:

Sq Ft1,483DeedBook 2156, Page 118

Property Built

Built

Year Built: 1950