Skip to content

Meriline Ave(Block 112 Lot 13)Little Falls, NJ 07424

Built 1988

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Dec 4, 2019

Property Information

Block112
Lot13
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description---
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,520
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$129,700
29%
Improvement Value:$317,800
71%
Total Assessment$447,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,978+2.0%
2024$14,691+1.2%
2023$14,521+1.9%
2022$14,257+2.3%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$460,000

From:

To:

DeedBook 2644, Page 227Recorded6/17/2015

Property Sale

SaleMulti
$375,000
DeedBook 2272, Page 234

Property Built

Built

Year Built: 1988