Skip to content

4 Bold'S LaneLittle Falls, NJ 07424

Built 1988

Last Sale Price
$170,000
Last Sale Date
Aug 20, 1998

Property Information

Block124
Lot4
QualifierC1160
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,902
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$110,000
37%
Improvement Value:$187,200
63%
Total Assessment$297,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,947+1.9%
2024$9,757+1.2%
2023$9,644+1.9%
2022$9,469+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$170,000

To:

Sq Ft1,902DeedBook 157, Page 13

Property Built

Built

Year Built: 1988