Skip to content

135 Wedgewood Dr 30Little Falls, NJ 07424

Built 1986

Last Sale Price
$362,500
Last Sale Date
Dec 18, 2009

Property Information

Block124
Lot6.01
QualifierC0135
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,977
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$90,000
24%
Improvement Value:$282,800
76%
Total Assessment$372,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,478+2.0%
2024$12,239+1.2%
2023$12,097+1.9%
2022$11,877+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$362,500

To:

Sq Ft1,977DeedBook 1865, Page 164

Property Built

Built

Year Built: 1986