Skip to content

281 Browertown Rd #201Little Falls, NJ 07424

Built 1987
Commercial

Last Sale Price
$189,000
Last Sale Date
Oct 5, 2020

Property Information

Block124
Lot6.10
QualifierC0201

Zoning---
Sq Footage1,924
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$93,300
44%
Improvement Value:$118,700
56%
Total Assessment$212,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,096+2.0%
2024$6,960+1.2%
2023$6,879+1.9%
2022$6,754+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$189,000

To:

Sq Ft1,924DeedBook 3895, Page 141

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 828, Page 218

Property Built

Built

Year Built: 1987