Skip to content

223 New St(Block 34 Lot 9)Little Falls, NJ 07424

Commercial

Last Sale Price
$565,000
Last Sale Date
Oct 22, 2021

Property Information

Block34
Lot9

Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$89,100
87%
Improvement Value:$13,000
13%
Total Assessment$102,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,417+1.9%
2024$3,352+1.2%
2023$3,313+1.9%
2022$3,253+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$565,000

To:

DeedBook 4211, Page 188