Skip to content

14 Randazzo LaneLittle Falls, NJ 07424

Built 1950

Last Sale Date
Oct 23, 2014

Property Information

Block38
Lot19
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description1.5 F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,702
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$147,400
43%
Improvement Value:$194,000
57%
Total Assessment$341,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,427+2.0%
2024$11,208+1.2%
2023$11,078+1.9%
2022$10,877+2.3%
Property History
Sales4

Property Sale

SaleMulti
$315,000
DeedBook 2077, Page 269

Property Sale

SaleMulti
$515,000
DeedBook 1268, Page 51

Property Sale

SaleMulti
$435,000
DeedBook 970, Page 159

Property Sale

SaleMulti
$380,000
DeedBook 720, Page 248

Property Built

Built

Year Built: 1950