Skip to content

62 Hugo AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1955

Last Sale Date
Mar 9, 2015

Property Information

Block46
Lot7
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1 F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,890
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$145,400
44%
Improvement Value:$185,500
56%
Total Assessment$330,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,075+1.9%
2024$10,863+1.2%
2023$10,738+1.9%
2022$10,542+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955