Skip to content

65 Rose PlaceLittle Falls, NJ 07424

Built 1964

Last Sale Date
Jul 27, 2017

Property Information

Block62
Lot22
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1 F 1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,344
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,800
43%
Improvement Value:$174,800
57%
Total Assessment$305,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,228+1.9%
2024$10,033+1.2%
2023$9,917+1.9%
2022$9,736+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964