Skip to content

92 Passaic AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1960

Last Sale Date
Dec 11, 2017

Property Information

Block88
Lot33
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2 S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,609
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$113,700
41%
Improvement Value:$162,500
59%
Total Assessment$276,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,244+1.9%
2024$9,068+1.2%
2023$8,963+1.9%
2022$8,800+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960