Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
244 Bergen BlvdLittle Falls, NJ 07424
Last Sale Date
Oct 1, 1999
Property Information
Block89
Lot25
Sq Footage---
Acreage0.15
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$119,000
88%
Improvement Value:$16,000
12%
Total Assessment$135,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,518 | +1.9% |
| 2024 | $4,432 | +1.2% |
| 2023 | $4,381 | +1.9% |
| 2022 | $4,301 | +2.3% |
Property History
No events match the selected filters.