Skip to content

158 Annapolis Rd

Pennsville, NJ 08070

Built 1930

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 25, 2025

Property Information

Block2917
Lot10
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPennsville Twp
Tax Map Page42

Building Details

Building Class12
Description1SF
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage748
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
59%
Improvement Value:$34,500
41%
Total Assessment$84,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,308+3.9%
2024$4,147+6.2%
2023$3,906+3.1%
2022$3,788+5.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$8,500
DeedBook 672, Page 711

Property Built

Built

Year Built: 1930