Skip to content

24 Supawna Rd

Pennsville, NJ 08070

Built 1959

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block4504
Lot2
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPennsville Twp
Tax Map Page67A

Building Details

Building Class15
Description1SB
Dwellings1
Zoning03
Sq Footage1,874
Acreage0.84

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,700
43%
Improvement Value:$107,000
57%
Total Assessment$187,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,319+4.0%
2024$8,962+6.3%
2023$8,427+3.2%
2022$8,165+5.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1959