Skip to content

192 Muller Rd

Elmer, NJ 08318

Built 1993

Last Sale Price
$239,000
Last Sale Date
Dec 22, 2020

Property Information

Block1901
Lot3.01
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPittsgrove Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17
Description2S-F-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,620
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
24%
Improvement Value:$142,400
76%
Total Assessment$187,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,925+5.6%
2024$7,507+6.4%
2023$7,057+2.8%
2022$6,863+1.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$239,000
Sq Ft1,620DeedBook 4580, Page 1134Recorded3/2/2021

Property Built

Built

Year Built: 1993