Skip to content

356 Langley Rd

Elmer, NJ 08318

Built 1900
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 25, 2014

Property Information

Block201
Lot94
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPittsgrove Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class12
Description1S-AL-M
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage520
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,500
96%
Improvement Value:$1,000
4%
Total Assessment$23,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$994+5.6%
2024$941+4.1%
2023$904+2.8%
2022$879+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900