Skip to content

24 Fox Run Dr

Elmer, NJ 08318

Built 1993

Last Sale Price
$460,000
Last Sale Date
Aug 29, 2022

Property Information

Block201
Lot95.11
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPittsgrove Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class17
Description2S-AL-O-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,016
Acreage2.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,100
21%
Improvement Value:$186,600
79%
Total Assessment$236,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,010+5.6%
2024$9,482+4.1%
2023$9,108+2.8%
2022$8,857+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$460,000
Sq Ft2,016DeedBook 4642, Page 1094Recorded8/30/2022

Property Sale

Sale
$175,800
DeedBook 870, Page 103

Property Built

Built

Year Built: 1993