Skip to content

26 Fox Run Dr

Elmer, NJ 08318

Built 1995

Last Sale Price
$170,000
Last Sale Date
Mar 29, 1995

Property Information

Block201
Lot95.12
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPittsgrove Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class18
Description2S-AL-0-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,678
Acreage2.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,100
16%
Improvement Value:$265,400
84%
Total Assessment$315,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,343+5.6%
2024$12,639+4.1%
2023$12,140+2.8%
2022$11,806+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$170,000
DeedBook 904, Page 5

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$40,750
DeedBook 892, Page 98