Skip to content

Rainbow Trail

Elmer, NJ 08318

Public Property
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$419,600
Last Sale Date
May 16, 2024

Property Information

Block2701
Lot104
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPittsgrove Twp
Tax Map Page2702

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage41.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$100,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$100,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,234+5.1%
2024$4,030+4.1%
2023$3,872+2.8%
2022$3,765+1.7%
Property History
Sales1