Skip to content

Alvine Rd

Elmer, NJ 08318

Vacant Land

Last Sale Price
$6,000
Last Sale Date
Feb 15, 2002

Property Information

Block801
Lot17
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPittsgrove Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$6,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$6,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$275+5.6%
2024$260+4.1%
2023$250+2.8%
2022$243+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$6,000
DeedBook 1093, Page 276