Skip to content

Lawrence Corner Rd

Elmer, NJ 08318

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 16, 2012

Property Information

Block801
Lot47
QualifierQFARM
CountySalem
MunicipalityPittsgrove Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage5.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$2,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$118+5.2%
2024$112+4.1%
2023$108+2.8%
2022$105+1.7%
Property History

No events match the selected filters.