Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Sickler St(Unit QFARM)Quinton, NJ 08072
Farm (Qualified)
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 9, 2011
Property Information
Block18
Lot6
QualifierQFARM
CountySalem
MunicipalityQuinton Twp
Tax Map Page5
Building Details
Building Class---
DescriptionQF138
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage18.75
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$7,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$7,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $281 | +12.2% |
| 2024 | $250 | +14.7% |
| 2023 | $218 | -0.5% |
| 2022 | $219 | +8.3% |
Property History
No events match the selected filters.