Skip to content

19 Sickler St

Quinton, NJ 08072

Built 1936

Last Sale Date
Feb 26, 2008

Property Information

Block19
Lot1
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityQuinton Twp
Tax Map Page6

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,044
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,700
20%
Improvement Value:$77,200
80%
Total Assessment$96,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,427+8.2%
2024$3,167+12.5%
2023$2,814+2.6%
2022$2,743-11.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1303, Page 257

Property Built

Built

Year Built: 1936