Skip to content

10 Harris Rd

Salem, NJ 08079

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 29, 2008

Property Information

Block3
Lot41
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityQuinton Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,176
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,300
12%
Improvement Value:$121,600
88%
Total Assessment$137,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,233+7.6%
2024$4,862+11.5%
2023$4,360+2.4%
2022$4,260-4.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$79,900
DeedBook 1102, Page 264

Property Sale

Sale
$64,800
DeedBook 852, Page 154

Property Built

Built

Year Built: 1955