Skip to content

112 W Broadway-Library

Salem, NJ 08079

Built 1900

Last Sale Date
Apr 19, 1985

Property Information

Block12
Lot18
Qualifier---
CountySalem
MunicipalitySalem City
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
DescriptionSB LIBRARY
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,600
11%
Improvement Value:$145,000
89%
Total Assessment$162,600

Sale
$0
DeedBook 657, Page 700

Property Built

Built

Year Built: 1900