Skip to content

Griffith St

Salem, NJ 08079

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$45,000
Last Sale Date
Jun 18, 2025

Property Information

Block12
Lot4
Qualifier---
CountySalem
MunicipalitySalem City
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$3,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$3,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$247+4.7%
2024$236+8.3%
2023$218+2.1%
2022$213+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$45,000
DeedBook 4732, Page 1889Recorded7/3/2025