Skip to content

350 Grant St Rear

Salem, NJ 08079

Built 1935

Last Sale Price
$37,500
Last Sale Date
Sep 29, 1989

Property Information

Block26
Lot10
Qualifier---
CountySalem
MunicipalitySalem City
Tax Map Page14

Building Details

Building Class15
DescriptionSF 2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage806
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,100
21%
Improvement Value:$34,200
79%
Total Assessment$43,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,560+4.6%
2024$3,404+8.3%
2023$3,143+2.1%
2022$3,080+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$37,500
DeedBook 757, Page 179

Property Built

Built

Year Built: 1935