Skip to content

322 Grant St

Salem, NJ 08079

Built 1940
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 21, 2026

Property Information

Block26
Lot3
Qualifier---
CountySalem
MunicipalitySalem City
Tax Map Page14

Building Details

Building Class---
DescriptionBLDG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage9.85

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$115,000
83%
Improvement Value:$23,300
17%
Total Assessment$138,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,371+4.6%
2024$10,872+13.7%
2020$9,562+1.2%
2019$9,446+899.5%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1940