Skip to content

Keasbey St

Salem, NJ 08079

Built 1960
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 29, 2014

Property Information

Block43
Lot2
Qualifier---
CountySalem
MunicipalitySalem City
Tax Map Page21

Building Details

Building Class---
DescriptionCB GARAGE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,200
44%
Improvement Value:$27,800
56%
Total Assessment$50,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,111+4.6%
2024$3,931+8.3%
2023$3,629+2.1%
2022$3,556+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$50,000
DeedBook 9397, Page 1249

Property Built

Built

Year Built: 1960