Skip to content

447 Grieves Parkway

Salem, NJ 08079

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 1, 2019

Property Information

Block74
Lot3
Qualifier---
CountySalem
MunicipalitySalem City
Tax Map Page34

Building Details

Building Class15
DescriptionSF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,743
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$13,500
20%
Improvement Value:$55,200
80%
Total Assessment$68,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,649+4.6%
2024$5,401+8.3%
2023$4,986+2.1%
2022$4,886+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960