Skip to content

2 Grange Court

Woodstown, NJ 08098

Built 1964

Last Sale Price
$162,000
Last Sale Date
Feb 27, 2004

Property Information

Block7
Lot2
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityWoodstown Boro
Tax Map Page2

Building Details

Building Class17
Description1S AL R
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,100
45%
Improvement Value:$103,200
55%
Total Assessment$189,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,602+1.3%
2024$7,508+3.7%
2023$7,241+2.3%
2022$7,078+3.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$162,000
DeedBook 1152, Page 251

Property Sale

Sale
$104,500
DeedBook 1002, Page 348

Property Built

Built

Year Built: 1964