Skip to content

12 Grange Court

Woodstown, NJ 08098

Built 1974

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 7, 2025

Property Information

Block8
Lot3
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityWoodstown Boro
Tax Map Page2

Building Details

Building Class17
Description1.5S AL F P
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,653
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$90,700
42%
Improvement Value:$124,300
58%
Total Assessment$215,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,384+1.3%
2024$8,277+0.6%
2023$8,224+2.3%
2022$8,039+3.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$178,000
DeedBook 1101, Page 197

Property Sale

Sale
$72,750
DeedBook 801, Page 16

Property Sale

Sale
$72,750
DeedBook 663, Page 506

Property Built

Built

Year Built: 1974