Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
270 Route 202/206
Bridgewater, NJ 08807
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 16, 1994
Property Information
Block406
Lot2
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityBridgewater Twp
Tax Map Page22.1
Building Details
Building Class10
DescriptionDINER
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.01
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$312,900
22%
Improvement Value:$1,084,000
78%
Total Assessment$1,396,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $26,459 | +8.1% |
| 2024 | $24,473 | -5.4% |
| 2023 | $25,866 | -4.8% |
| 2022 | $27,176 | -1.0% |
Property History
No events match the selected filters.