Skip to content

681 Donald Dr No.

Bridgewater, NJ 08807

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 21, 2012

Property Information

Block472
Lot49
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityBridgewater Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description2S-F 2G-F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,932
Acreage0.53

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$289,300
48%
Improvement Value:$307,400
52%
Total Assessment$596,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,931+6.5%
2024$10,268+4.2%
2023$9,854+0.7%
2022$9,783-0.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965