Skip to content

665 Donald Dr No

Bridgewater, NJ 08807

Built 1965

Last Sale Price
$205,000
Last Sale Date
Dec 26, 1986

Property Information

Block472
Lot52
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityBridgewater Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description1.5S-F 2G-F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,309
Acreage0.89

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$312,900
60%
Improvement Value:$204,700
40%
Total Assessment$517,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,102+6.6%
2024$9,476+2.3%
2023$9,267+0.6%
2022$9,212-0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$205,000

To:

Sq Ft2,309DeedBook 1572, Page 639

Property Built

Built

Year Built: 1965