Skip to content

58 Totten Drive

Bridgewater, NJ 08807

Built 1997

Last Sale Date
Feb 24, 2025

Property Information

Block722
Lot6
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityBridgewater Twp
Tax Map Page77

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.54

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$362,000
29%
Improvement Value:$866,800
71%
Total Assessment$1,228,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,584+8.8%
2024$21,684+9.1%
2023$19,870+1.0%
2022$19,667+0.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1997