Skip to content

77 Veronica Ave

Somerset, NJ 08873

Last Sale Date
Jan 10, 2025

Property Information

Block88.02
Lot88.02
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityFranklin Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class10
DescriptionMEDICAL
Dwellings1
ZoningB-I
Sq Footage---
Acreage1.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$400,000
20%
Improvement Value:$1,600,000
80%
Total Assessment$2,000,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$36,440-6.1%
2024$38,800-13.0%
2023$44,580-2.5%
2022$45,740-1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0