Skip to content

495 E Main St

Somerville, NJ 08876

Church/Charitable

Last Sale Price
$120,000
Last Sale Date
Nov 16, 1979

Property Information

Block8
Lot1
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalitySomerville Boro
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
DescriptionMEETING HALL
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$122,300
15%
Improvement Value:$718,900
85%
Total Assessment$841,200

Sale
$120,000

To:

DeedBook 1413, Page 151