Skip to content

21 Gregory Lane

Warren, NJ 07059

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 22, 2014

Property Information

Block44
Lot4
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityWarren Twp
Tax Map Page39

Building Details

Building Class19
Description2S-F
Dwellings1
ZoningR65
Sq Footage3,276
Acreage1.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$495,000
52%
Improvement Value:$458,300
48%
Total Assessment$953,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,283+2.4%
2024$15,901+1.5%
2023$15,661+0.8%
2022$15,531+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$392,000
DeedBook 1823, Page 704

Property Built

Built

Year Built: 1972