Skip to content

10 Stockade Road

Warren, NJ 07059

Built 1974

Last Sale Price
$90,860
Last Sale Date
Jan 8, 1974

Property Information

Block46
Lot8
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityWarren Twp
Tax Map Page32

Building Details

Building Class19
Description2S-F;2GAR
Dwellings1
ZoningR65
Sq Footage3,689
Acreage1.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$480,100
42%
Improvement Value:$662,300
58%
Total Assessment$1,142,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,253+2.2%
2024$18,837+1.3%
2023$18,591+1.1%
2022$18,392+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$90,860

To: Gould, Lawrence & Jane

Sq Ft3,689DeedBook 1292, Page 537

Property Built

Built

Year Built: 1974