Skip to content

2 Willow Woods Trail

Warren, NJ 07059

Built 1995

Last Sale Price
$1,960,000
Last Sale Date
Mar 13, 2026

Property Information

Block50.01
Lot24.04
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityWarren Twp
Tax Map Page53

Building Details

Building Class20
Description2S-F;3GAR
Dwellings1
ZoningR65
Sq Footage5,891
Acreage1.56

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$530,100
31%
Improvement Value:$1,188,400
69%
Total Assessment$1,718,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$27,710+1.4%
2024$27,324+0.8%
2023$27,104-0.5%
2022$27,241-4.2%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$1,960,000

To: Shah, Ankur & Sejal

DeedBook 7670, Page 3264

Property Sale

Sale
$1,405,000

To: Luo,Hong & Wang,Shuhui

Sq Ft5,893DeedBook 6385, Page 3590

Property Sale

Sale
$1,950,000

To: Shah, Ankur & Sejal

DeedBook 5832, Page 3277

Property Sale

Sale
$950,000

To: Shah, Ankur & Sejal

Property Built

Built

Year Built: 1995